На Львівщині #СБУ заблокувала схему масштабної фальсифікації результатів ПЛР-тестів на COVID-19

  • 563

На Львівщині #СБУ заблокувала схему масштабної фальсифікації результатів ПЛР-тестів на COVID-19

Служба безпеки України на Львівщині заблокувала схему фальсифікації результатів ПЛР-тестів. Ділки підробляли результати досліджень, QR-коди, бланки та печатки діючих установ, які виконують лабораторні дослідження.

За оперативною інформацією, організували оборудку комерсанти, які надавали послуги з оформлення документів для виїзду за кордон. Як додаткову «послугу» вони «пропонували» клієнтам готові ПЛР-тести з «негативним» результатом.

Фальсифіковані документи використовувались для швидкого та безперешкодного перетину кордону, а також для ухилення від обов’язкової 14-денної самоізоляції після в’їзду в Україну. 

За оперативною інформацією, протиправна схема почала діяти фактично з початком пандемії у 2020 році. Довідку ділки підробляли впродовж доби. Її вартість сягала від 600 до 800 грн, залежно від рівня якості фальшивки (довідки з QR-кодом та бланками певних установ  оцінювалися дорожче). Протягом місяця зловмисники виготовляли клієнтам до 200 підробок. 

За висновками експертів, дії зловмисників могли сприяти поширенню пандемії COVID-19 та зашкодити іміджу України на міжнародній арені. 

Під час 6-ти обшуків правоохоронці вилучили: 
- офіційну документацію;
- сфальсифіковані довідки про результати ПЛР-тестів;
- підроблені печатки;
- інші докази, що підтверджують незаконну діяльність.

У межах кримінального провадження тривають слідчі дії.

Викриття протиправної діяльності проводив Головний відділ контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки УСБУ у Львівській області спільно зі слідчими Національної поліції під процесуальним керівництвом Львівської обласної прокуратури.


https://www.facebook.com/1189988264369841/posts/4022411774460795/?d=n

Фото без опису