Гербіциди проти амброзії
Гербіциди проти амброзії
Що важливо знати про такий шкодочинний карантинний бур’ян як амброзія полинолиста? Це пізня яра культура, яка відноситься до айстрових, так само як і соняшник. Пилок амброзії – це досить сильний алерген і викликає у людей захворювання - амброзійний поліноз. Амброзію дуже важко вивести, адже рослина утворює від 30 до 100 тисяч насінин, виснажуючи при цьому ґрунт. Насінини можуть зберігатися у ґрунті протягом сорока років.
Амброзія характеризується досить потужною вегетативною масою, тому здатна пригнічувати культурні рослини навіть на початку вегетації. Для утворення сухої речовини амброзії полинолистій необхідно 50 т води, це, до речі,у двічі більше ніж потребує пшениця чи соняшник і в тричі – ніж кукурудза. За умов густоти 20 рослин на 1 м2 рослина виносить із ґрунту
В зернових культурах проблем із нею не буде, якщо своєчасно застосувати гербіциди. А в посівах сої та соняшнику вивести амброзію полинолисту задача не з легких. Контролювати дводольний бур’ян у дводольній культурі досить складно.
Тому рекомендуємо познайомитися з гербіцидами для боротьби із амброзією полинолистою в посівах найпопулярніших культур – соняшнику, сої та зернових.
В посівах соняшнику найефективніше контролює амброзію гербіцид Імпекс Дуо, прямий аналог гербіциду Євролайтінг. Але важливо не забувати, що даний гербіцид використовується за технології вирощування Чисте поле і ним можна обробляти тільки соняшник, який має генетичну стійкість до гербіцидів із імідазолінової групи. Норма витрат гербіциду 1-1,2 л/га. Гербіцид найкраще вносити у ранні фази розвитку бур´яну. Також Імпекс Дуо має і пролонговану ґрунтову дію.
На другому місці опиняється гербіцид Гренадер, прямий аналог гербіциду Гранстар. Ним також обробляють посіви гібридів соняшнику, які вирощуються за технологією Сумо(Експрес). Для ефективної дії гербіцид найкраще вносити у ранні фази розвитку амброзії. Норма витрат 25-50 г/га.
На третьому місці опиняється гербіцид Геліос, що являється прямим аналогом гербіциду Раундап. Його застосовують на генномодифікованій сої, при підготовці поля до сівби, а також на будь-якій території не сільськогосподарського призначення. Норма витрати 3-6 л/га.
На четверте місце потрапляє гербіцид Базагран, який застосовують у посівах сої. Норма витрати від 1,5 до 3 л/га. Окрім сої його також можна застосовувати в посівах гороху, рису, льону, проса та кукурудзи.
І останнє місце надаємо грунтовому гербіциду Промекс, який зареєстрований на соняшнику, сої, картоплі, часнику, петрушці, моркві. В середньому норма внесення становить від 1,5 до 3 л/га. Період захисту триває від 14 до 20 днів.
Державний фітосанітарний інспектор відділу
прогнозування, фітосанітарної діагностики та аналізу
ризиків Вега С.І.