Голодомор у пам’яті народу!

  • 742

Голодомор у пам’яті народу!

День пам’яті жертв голодоморів щорічно відзначається в Україні в четверту суботу листопада.

Голодомор – це геноцид Українського народу, вчинений комуністичним тоталітарним режимом з наміром знищити, цілком чи частково українську національну групу.

Йому передувала насильницька колективізація сільських господарств, “розкуркулення” селян, хлібозаготівельна кампанія, масовий терор на селі. Терор голодом, що діяв в Україні протягом 22 місяців, – це свідома і цілеспрямована політика сталінського уряду, стратегія і тактика якої виконувалася, починаючи з 1928 року. Ця карально-репресивна акція була спрямована на упокорення українського селянства, знищення самостійних селянських господарств – соціально-економічних підвалин української нації.

 Голодомор спричинив загибель мільйонів українців на території Української СРСР. Радянська влада злочинно замовчувала факт голоду як в Україні так і закордоном.

Моральний обов’язок держави та суспільства перед минулими та наступними поколіннями – вшановувати пам’ять жертв трагедії. Це є важливим запобіжником повторення подібних трагедій у майбутньому. Увага на таких трагедіях як Голодомор робить громадську думку нетерпимими до проявів будь-якого масового насильства.

Фото без опису