На Львівщині учасникам АТО/ООС пропонують стати проєктними менеджерами у розбудові своєї тергромади

  • 302

Уже незабаром на Львівщині розпочнеться безоплатний онлайн-курс для ветеранів російсько-української війни, під час якого захисники зможуть опанувати базові знання з розвитку та розбудови територіальних громад. Ініціаторами заходу виступили представники проєкту «Норвегія-Україна». 

– Буквально рік тому в Україні завершилася реформа децентралізації влади і, власне, об’єднані територіальні громади розпочали самостійно дбати про розвиток та процвітання підпорядкованих містечок чи сіл. Проте дуже часто керівництво цих громад, серед якого є й атовці, у процесі роботи зіштовхуються з труднощами та не завжди знають, як розробити стратегічну програму розвитку громади та проєкти, зокрема й соціальні, які б відповідали цій стратегії, – розповіла керівник проєкту Норвегія-Україна Тетяна Шаповалова. – Саме тому проєкт «Норвегія-Україна», який пропонує навчання за професійним напрямком «Стратегічний розвиток територіальних громад», має на меті навчити майбутніх проєктних менеджерів, котрі уже на місцях займатимуться розвитком громад, в яких вони проживають. 

Проєкт реалізується Національним університетом «Львівська політехніка» в партнерстві з ГО «Нове суспільство України» за фінансової підтримки Уряду Королівства Норвегія, Міжнародного фонду соціальної адаптації та бюджетної програми Міністерства у справах ветеранів України. 

До навчання ветеранів АТО/ООС упродовж трьох наступних місяців будуть залучені провідні фахівці в питаннях технологій розвитку територіальних громад, зокрема і науково-педагогічні працівники Університету. 

– Навчальний процес буде організований за гібридним форматом, тобто онлайн-заняття в поєднанні з недільними виїзними школами у Львові, – продовжує Тетяна Шаповалова. – Учасники зможуть здобути знання з правових аспектів розвитку громад, навички управління ресурсами громади, розробки та фінансування стратегічних програм та проєктів. Інноваційним курсом у цій професійній програмі, на наш погляд, є технології аналізу космічної інформації в проєктах територіальних громад, з якими слухачі ознайомляться безпосередньо в Золочівському Центрі космічних досліджень та зв’язку Національного центру управління та випробувань космічних засобів Державного космічного агентства України. 

Зазначимо, що долучитися до навчання можуть як військовослужбовці Збройних Сил України – учасники АТО/ООС, так і ветерани та члени їхніх  сімей. Зареєструватись для участі у навчання можна за https://docs.google.com/forms/d/1GEYXMw8hUR25k-Msai98MLn3GFbPAF4yMqCr6AetS5M/viewform?fbclid=IwAR1dH-FTbDyZt6HYMjgiFYuY_UExNXjE_wy6pEsT-N5J3K0rP0bIx_MvLjU&edit_requested=true

Фото без опису